Jak wybrać akumulator do wkrętarek Bosch w świetnym sklepie.

2023-12-01

Akumulatory Bosch swoje przyjście na rynek zawdzięczają nowoczesnej technice, która pozwoliła powstanie nowej generacji baterii, o dużych pojemnościach. W XXI wieku to chyba najwyższa pora dla odstawienia narzędzi spalinowych i zastąpienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich ważna cecha to duża moc i szybkość naładowania. Jeśli musimy pracować dość długo winniśmy nabyć 2 akumulatory Bosch. Jeden jest podłączony do prądu, a na innym działamy. Jeśli nie znamy jaki rodzaj konkretnie kupić, by mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch winniśmy kupić taki sam jak mamy lub zapytać sprzedawcę jaki będzie pasował do naszego typu. Na każdym urządzeniu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent poleci nam dobry akumulator Bosch. Najchętniej kupowany akumulator dostępny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on zazwyczaj nabywany, gdyż posiada 4 ważne atuty:

  • lekka konstrukcja,
  • bardzo niski stopnień samorozładowania
  • długim etapie życia
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w każdej chwili nie musimy czekać, aż zupełnie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego rodzaju kumuluje więc dwa razy więcej mocy niż bateria niklowo-kadmowa. Bardzo kluczowym aspektem, jest to, iż nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo powoli mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie. Baterie nie mogą być nigdy rozładowane zupełnie, winien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej popularne. Były one przystosowane do działania przy wyjątkowo ciężkich warunkach. Ich optymalny zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Ze względu na ilość kadmu zostały wycofane.

Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, możemy je wykorzystywać tam gdzie ciężko jest podejść z zasilaniem jak np. praca w ogrodzie lub na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma problemu, jeżeli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch prosty i łatwy w przechowywaniu posiadają bardzo niedużo miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwoli na kilka godzin działania bez przerwy.

Wybór tak rzeczywiście nie jest prosty. Różnią się one także siłą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie zalecany osobą do prac domowych, o wyższej sile natomiast dla fachowców czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, jaki jest do niego przeznaczony. Akumulatory Bosch ich trwanie ładowania jest dosyć szybki około 4-5h. Ale wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania. Dlatego zaleca się posiadać zawsze akumulator Bosch zapasowy. Skoro nie potrafimy poradzić sobie z wyborem, a jest on naprawdę spory, warto zapytać sprzedawcę o pomoc. On na 100% dobierze odpowiedni styl do naszych potrzeb, a my będziemy usatysfakcjonowani.