Rozważasz nabycie wiertarko wkrętarka Bosch aczkolwiek nie wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupach?

2023-11-13

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie, które jest nadzwyczaj cenne, ale i proste w obsłudze. Warto ją posiadać w swoim w zakładzie. Jest wyposażeniem obowiązkowym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na które parametry zwrócić uwagę przy jej zakupie?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Mogą być małe bądź wielkie. Wyposażone są w uchwyty, dzięki jakim umieszczamy bity, a te z kolei pasują do dalekich łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch akumulatorowa czy zasilana z sieci? Pierwsza z nich, jaka ma akumulatory może być wykorzystywana w ciężko dostępnych miejscach. Są one zawsze lekkie i funkcjonalne. Ich główna wadą jest niska moc, więc wiercenie w twardych produktach takich jak kamień może zakończyć się niepowodzeniem. Musimy również pamiętać o ich naładowaniu. Przy dłuższym czasie pracy potrafi nam się rozładować. Akumulator jest w zestawie, jednak, jednak możemy kupić kolejny, żeby w razie rozładowania pierwszego można go używać. Są one w technologii litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka zasilana z sieci jest niesamowicie wydaja i ma potężniejszą siłę. Jednak wiąże się to z konkretniejszym ciężarem. Może być ona przez to mniej wygodna w stosowaniu. Innym istotnym punktem na jaki winniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch o wyższej mocy będzie cięższa oraz mniej poręczna, ale za to poradzi sobie dobrze z jakimkolwiek materiałem. Potrafimy je zasadniczo rozbić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, małe prace
  • od 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o szerszym zakresie urządzenia użytkowane przez ekspertów.

Innym wyjątkowo istotnym elementem przy, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę kiedy chcemy kupić wiertarko wkrętarka Bosch to czas obrotowy. Od niego zależy czy będziemy potrafili tylko wkręcać śrubki czy też wiercić się w konkretnym materiale jak beton.

Wiertarko-wkrętarka Bosch ma pierścień, dzięki jakiemu możemy regulować moc. Im większa ilość na nim, tym potężniejszy moment obrotowy. Możemy natrafić na nim np. 40 Nm czyli na naszym pierścieniu liczba np. 20 i to z taką ogromną mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie działać. Miejmy na uwadze jednak, aby moment obrotowy dobrać do surowca z jakim preferujemy działać. Nie zawsze ogromniejsza moc jest odpowiedniejsza, bowiem możemy zniszczyć materiał, na jakim działamy.
Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją ma. Jeżeli potrzebujemy ją do twardych materiałów będzie on konieczny. Musimy jednak mieć na uwadze, iż do wiercenia udarowego wskazane są wiertła hartowane zbudowane z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/wiertarko-wkretarka-bosch/ do czego możemy ją użyć:

  • wiercenia w mocnych surowcach
  • wkręcania śrub o maksymalnej średnicy
  • do energicznego i również głębokiego wkręcania dużej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie ponadczasowe, które przyda się w każdym domu czy zakładzie. Również wybierając model z udarem, będziesz miał niezliczone możliwości wiercenia w różnorodnych materiałach.